Připravili jsme pro vás jednodenní i víkendové, tématicky rozdělené kurzy zaměřené na bylinkaření. Pobytové kurzy probíhají na starém mlýně. Ubytování i nocleh jsou společné. S ohledem na ostatní účastníky není  možné soubou brát domácí mazlíčky a děti do 15 let.

 Bylinkaření pro začátečníky – aneb "Jak na to"? – Jednodenní setkání, kde vás provedu světem bylinek, které můžeme použít jako součást jídelníčku nebo jako prostředků na uzdravení.

Povíme si, jak bylinky sbírat, sušit a zpracovávat. Dozvíte se i co z nich vyrábět – od několika druhů bylinných sirupů, přes medy, džemy, marmelády, pesta, k bylinkovým čajům. Odnesete si několik zajímavých a účinných receptů na bylinkové čaje na aktuální potíže, tj. virózy, kašle, únavy, záněty močových cest, aj.

Část našeho setkání věnujeme i bylinkám pěstovaným, které jsou dostupné a povíme si, co vše s nimi lze poléčit.

Součástí kurzu jsou skripta, která obsahují bylinář a receptář jarních bylinek

Aktuální informace a termíny o semináři najdete zde……


Jarní, letní a podzimní bylinkaření v praxi na Šumavě – Víkendové bylinkaření v příjemném prostředí, věnované sezónnímu sběru a zpracování bylinek pro začátečníky i mírně pokročilé. Naučíte se zpracovávat bylinky do sirupů, bylinných medů, mastí, tinktur, likérů, marmelád a dalších……
Celý víkend se budeme věnovat nejen bylinkám a jejich využití, ale i dalším alternativám.
Aktuální informace a termíny o semináři najdete zde……. 


Bylinkaření na téma „Žena a hormony“ – Jednodenní setkání na kterém se dozvíte, jak pomocí bylinek a bylinných směsí řešit alternativně ženské problémy. Povíme si o jednotlivých bylinkách, které mají působení v této oblasti i to, jakým způsobem fungují.

Podíváme se i hlouběji, co je příčinou těchto potíží a projdeme si je jednu po druhé. Bylinky jsou účinné při bolestivé menstruaci, silné menstruaci, nepravidelné či opožděné  menstruaci, při PMS, návalech, při zánětlivých potížích doprovázených mykózami, bakteriálního i virového původu, problémy s otěhotněním, aj.

Součástí našeho setkání je i sestavení bylinkové směsi „na míru“ přímo pro vás.

Každá žena je originální, stejně tak je originální i každá bylinka – proto je důležité umět "vybrat" tu pravou, která bude působit tak, jak potřebujete.
Aktuální informace a termíny o semináři naleznete zde……


Bylinkaření zaměřené na posílení imunity Jednodenní setkání, ve kterém budeme odhalovat příčiny toho, proč máme sníženou imunitu. Nežli si povíme, jak imunitu posílit, dozvíte se, jak systematicky postupovat k její obnově. Fungující imunitní systém – základ našeho zdraví. Přijďte se dozvědět, co vše naši imunitu oslabuje a hlavně to, co s tím každý z nás může udělat.

. Součástí našeho setkání je sestavení bylinného plánu na posílení imunity. Aktuální informace a termíny o semináři najdete zde…… 


Jak na psychické příčiny nemocí  Jednodenní setkání o nemocech, které se předávají v rodině z generace na generaci. Tyto nemoci, nás omezují a my často nechápeme, proč je vlastně máme. Jaký je princip, že děti  po dosažení určitého věku´ "zdědí" cukrovku, vysoký tlak, roztroušenou sklerózu, bolesti zad, zhoršený zrak, nádorová onemocnění, a další? 

Naše nevědomí kopíruje a ukládá vše co od svého dětství vidíme, v čem vyrůstáme, co zažíváme, ale i to, o čem sníme….
Přijďte se podívat do zákulisí našeho nevědomí, poodhalíme příčiny toho, co se nám v životě děje, neboť pochopení je to kouzlo, které umí pomoci vyléčit spoustu potíží….
Aktuální informace a termíny o semináři najdete zde……

Pro bližší informace o termínech jednotlivých minikurzů napište na email: bylinkylenka@seznam.cz

 

Aktuální akce

Bylinková škola 2018

 pro zájemce o bylinkaření, diagnostiku a bylinkářskou praxi

Bližší info zde ....


„Zimní bylinková škola“​

Ročník 2017-2018

Začínáme:

17.11.2017

Bližší info zde ....


„Astrologická škola“​

Ročník 2017-2018

Začínáme:

15. - 16.10.2017

Bližší info zde ....


Sobotní setkání na téma:

„Bylinky a imunita“.

Uskutečníme:

21.10.2017

Bližší info zde ....


Nedělní setkání na téma:

„Bylinky pro ženy“.

Uskutečníme:

22.10.2017

Bližší info zde ....